top of page

Je práca inštruktora lyžovania/snowboardingu skutočne brigádou snov?

Updated: Oct 28, 2022

S blížiacou sa zimou sa priaznivcom lyžovania a snowboardingu otvára možnosť trávenia voľného času v zimných strediskách po celom Slovensku. Existuje niečo lepšie ako si užívať jazdenie s partiou kamarátov v krásnom horskom prostredí? Môže sa zdať, že pre nadšenca zimných športov ide o neporaziteľnú kombináciu, ale ako sme zistili, existuje partia mladých ľudí, ktorá nám dokáže, že práca inštruktora lyžovania alebo snowboardingu prináša ďaleko väčšie čaro.


Pri rozhovore s Miškou Gulišovou (24), ktorá od roku 2018 pracuje v lyžiarskej a snowboardovej škole SNOWSPORTS, sme sa rozprávali o jej začiatkoch a tiež skúsenostiach, ktoré nazbierala počas predchádzajúcich zimných sezón.


Čo sa z blogu dozviete?

  • pre koho je práca inštruktora vhodná,

  • čo je na tejto práci náročné ale aj to čo je na nej úžasné,

  • prečo je SNOWSPORTS škola, pre ktorú by si chcel/a pracovať,

  • koľko si dokáže inštruktor SNOWSPORTS počas zimy zarobiť.Miška, ako si sa dostala ku práci inštruktora?


Ku tejto práci som sa dostala vďaka tomu, že moji rodičia kúpili na Krahuliach chatu. Od malička som závodne lyžovala, no kvôli zdravotným dôvodom som musela náhle skončiť. Lyžovať som nemohla už ako predtým, no každú zimu sme s rodičmi a partiou chodievali na hory, takže mi vzťah k lyžiam zostal. Na Krahuliach, kde som trávila veľa času som si postupne začala všímať lyžiarsku školu - SNOWSPORTS. Vtedy ešte modré bundy, boli naozaj všade po kopci. Začala som rozmýšľať nad tým, že konečne by som si mohla nájsť robotu, ktorá ma bude baviť a bude spájať príjemné s užitočným. Pri rozhovore s jedným kamarátom som zistila, že aj on je medzi mladými inštruktormi. Opisoval mi to doslova ako prácu snov. Práve on ma motivoval k tomu, aby som to išla vyskúšať a momentálne som inštruktorom už niekoľko rokov.


Náš čitateľ si teraz môže pomyslieť, že by nemal nato, stať sa inštruktorom, keďže závodne nelyžoval. Je toto z tvojho pohľadu dôležité?


Určitá úroveň lyžovania je samozrejme dôležitá, ale nie je potrebná expertná úroveň. Bývalí pretekári sme určite v menšine v SNOWSPORTS tíme. SNOWSPORTS sa navyše intenzívne venuje zlepšovaniu lyžiarskych a snowboardových zručností svojich inštruktorov. Vďaka tomu máme možnosť neustále zlepšovať svoje jazdenie.